Popularne platformówki online

Popularnie nazywane platformówki to stały element wszystkich serwisów internetowych oferujących dostęp do gierek komputerowych online. Jest to bowiem jedna z najbardziej popularnych rodzajów gierek. Są to naturalnie rozgrywki typowo zręcznościowe, w których akcja dzieje się szybko. Pokonywanie kolejnych poziomów oraz ciekawość, co przyniesie kolejna runda rozgrywek nie pozwalają często graczowi odejść od komputera. Niegdyś w gry platformowe grano przede wszystkim na prywatnych komputerach za pomocą różnego rodzaju nośników – wpierw były to dyskietki, później płyty CD lub DVD. Obecnie gry platformowe przeniosły się przede wszystkim do świata wirtualnego. Z racji tego, iż ich produkcja nie odbywa się już na takim poziomie, jak kiedyś, a popularność gier typu Open World jest coraz większa, to duże studia nie decydują się na kontynuację niegdyś popularnych gier platformowych. To jest też powodem tego, iż stały się one niezwykle popularne w przestrzeni wirtualnej. Stanowią stały i niezwykle lubiany przez użytkowników element wszystkich serwisów z grami komputerowymi.

Gry platformowe online wybierane są niezależnie od płci i wieku. Grają w nie zarówno starsi użytkownicy, którzy pamiętają jeszcze czasy, gdy platformówki były niesamowicie popularne, jak i młodsi gracze. Dla tych ostatnich pojawiło się w przestrzeni wirtualnej zresztą wiele specjalnie przygotowanych i dostosowanych do ich wieku tytułów.

Jakie gry platformowe z www.valhalla.pl są obecnie popularne wśród internautów? Wiele zależy oczywiście od subiektywnych upodobań konkretnych graczy oraz oferty samych serwisów z grami komputerowymi. Trendy stale się także zmieniają. Jest jednak kilka tytułów, które warte są – z racji swej stałej popularności – uwagi. Mowa to przede wszystkim o praktycznie nieśmiertelnym Super Mario Bros. Gra popularna już w ubiegłym wieku, do dziś ma stałe rzesze swoich zwolenników. Doczekali się oni wielu różnych wersji przygód swojego ulubionego bohatera. Jedną z ostatnio popularnych jest „Super Mario Bros Crossover”, w której gracz ma wybór aż pomiędzy sześcioma bohaterami znanymi z gier Nintendo.

Wśród innych, także popularnych i lubianych tytułów, wymienić można także grę o nazwie „Ninja Tales”. Gracz steruje w niej tytułowym Ninja, którego zadaniem jest zbieranie przedmiotów oraz strzelanie do napotkanych wrogów. Prostą, ale niezwykle lubianą jest także gierka o tytule „Frog Dares”, gdzie główny bohater pod postacią żaby za zadanie ma także pokonywanie kolejnych poziomów oraz zbieranie przedmiotów, jak także pokonywanie wrogów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ