Myśliwy i zwierzyna

Osoby preferujące gry snajperskie online to dość specyficzna grupa. To ludzie, dla których w rozgrywce poważną rolę musi odgrywać strategia, a nie tylko refleks, tak jak zazwyczaj ma to miejsce w multiplayerach FPP. Bycie snajperem to coś więcej niż bieganie z bronią po mapie – to również rozgrywka na poziomie mentalnym – jak zdekoncentrować przeciwnika, wywabić go z ukrycia, lub sprawić, żeby sam wyszedł nam pod lufę. W grach tego typu rzadko wygrywają po prostu dobrzy strzelcy, choć oczywiście wprawione oko bardzo się przydaje. Gry snajperskie premiują przede wszystkim spryciarzy, dobrych strategów i wytrawnych hazardzistów.

Tryb poruszania się

W zdecydowanej większości gier tego typu rozgrywka toczy się niejako w dwóch płaszczyznach – albo poruszamy się po mapie, albo celujemy. W tym pierwszym trybie chodzi przede wszystkim o to, żeby dobrze się ukryć, lub żeby zmienić swoją pozycję gdy zdamy sobie sprawę z tego, że przeciwnik wie w przybliżeniu gdzie jesteśmy. Mimo, że tocząc rozgrywkę w tym trybie rzadko kiedy zdarzy nam się śmiertelnie strzelić do przeciwnika, to jednak okazuje się on ogromnie ważny dla rozgrywki. To właśnie poruszając się po mapie mamy możliwość odszukania miejsc, które możemy wykorzystać do swoich celów, choć oczywiście każda zmiana pozycji wiąże się z ryzykiem dostrzeżenia nas przez wroga.

Tryb celowania

To właściwie kwintesencja całej snajperskiej działalności. W tym trybie bohater w którego wcielamy się podczas rozgrywki przykłada oko do lunety, dzięki czemu może obserwować obiekt do którego celuje w powiększeniu. Naturalnie celując o wiele łatwiej trafić przeciwnika znajdującego się w dużej odległości, jednak wiąże się to z pewnym ryzykiem, zwłaszcza, gdy w rozgrywce udział biorą więcej niż dwie osoby. Celując nie ruszamy się, a to zwiększa ryzyko, że w momencie gdy sami próbujemy kogoś trafić, jesteśmy namierzani. Na tym właśnie polega urok wszelkich gier tego typu.

Przede wszystkim doświadczenie

Żeby dobrze grać w gry snajperskie z www.valhalla.pl – musimy przede wszystkim zdobyć doświadczenie. Oznacza to nie tylko samo granie, ale również poznawanie strategii innych graczy i wykorzystywanie ich metod. To może być najbardziej interesujący aspekt wcielania się w snajpera. To, jak pokierujemy procesem swojego rozwoju, jakich ludzi spotkamy na swojej snajperskiej drodze i na ile głęboko będziemy analizować zarówno nasze zwycięstwa jak i porażki, będzie miało niebagatelny wpływ na to, czy staniemy się wysokiej klasy graczem, czy zwierzyną łowną dla najlepszych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ