gry defense

W wielu grach występują tak zwane mikropłatności. Oznacza to, że dostępny jest specjalny sklep, w którym można kupić różne ulepszenia za prawdziwe pieniądze. Oczywiście wielu osobom się to nie podoba, ponieważ wprowadza to do gry znacznie ułatwianie dla osób, które zdecydują się zapłacić. Cierpią na tym normalni gracze. Warto więc się zastanowić czy takie rozwiązanie to dobry pomysł.

Dlaczego stosuje się mikropłatności?

Dotyczy to zwłaszcza darmowych gier. Jest to sposób, dzięki któremu ich producenci są w stanie zarobić na swojej produkcji. Często dzięki temu możemy cieszyć się darmowymi grami. Dodatkowo uzyskiwane są pieniądze na dalszy rozwój gry i wszyscy na tym korzystają. Występują w praktycznie wszystkich grach i stają się nieodłącznym elementem każdej nowej produkcji. Pamiętajmy, że większość gier jest robiona właśnie po to, aby zarobić jak najwięcej. W końcu to tylko biznes.

Jaki wpływ na grę mają takie zabiegi?

Niekiedy mikropłatności nie mają znaczenia. Przykładowo gry defense online z www.valhalla.pl często posiadają taką funkcjonalność. Możemy wzmocnić nasze jednostki lub zyskać więcej waluty na rozwój. Ponieważ jest to wyłącznie gra jednoosobowa nikt nie narzeka, że ktoś kupił sobie zwycięstwo. Problem pojawia się w grach multiplayer. Tam znaczenie ma każdy szczegół i z reguły wygrywają te osoby, które postanowiły wydać więcej pieniędzy na grę. Może to zniechęcić wiele osób i znacznie zmniejszyć popularność gry. Z tego powodu twórcy gier muszą odpowiednio dopasować wszystkie usługi dostępne za realne pieniądze. Najpopularniejsze są dodatki nie wpływające na samą rozgrywkę. Możemy kupić nowy wygląd naszej postaci lub broni, który zupełnie nie wpływa na szanse w walce. Mimo to znajdzie się wiele osób, które chętnie wesprą twórców i zapłacą za takie urozmaicenie. Mikropłatności mogą mieć więc znaczny wpływ na rozgrywkę, ale wcale nie muszą. Wszystko zależy od twórców gry.

Przejdźmy do sedna naszych rozważań. Czy mikropłatności w grach są potrzebne? Z całą pewnością są one nieodłącznym elementem wielu gier i szybko nie znikną. Należy docenić to, że dzięki nim możemy grać za darmo i wspierać twórców naszych ulubionych tytułów. Wiele produktów z takich sklepów premium możemy otrzymać za wykonywanie jakiś zadań. Na przykład w grze online typu defense, za polubienie na Facebooku strony twórców, dostaniemy jakąś unikatową jednostkę. Ważny jest również system poleconych. Zapraszając swoich znajomych do zagrania w daną grę, możemy dostać sporo cennych przedmiotów. Jest to swojego rodzaju nagroda dla osób, które promują grę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ