minecraft
fot. pexels.com

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier w ostatnim czasie, Grają w nią zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Wielu rodziców zastanawia się czy to normalne i bezpieczne dla ich pociech, że grają w tę grę. Wynika to również z faktu, że sami nie do końca wiedzą, na czym polega ta gra i niepokoi ich fakt, że być może jest to gra nieodpowiednia. Dowiedz się więcej na temat Minecraft i oceń czy twoje dziecko powinno w nią grać!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-sciagnac-minecrafta/

Na czym polega Minecraft

Warto zacząć od podstawowych informacji. Otóż Minecraft to gra, w którą gra się głównie w oknie przeglądarki internetowej, a rzadziej na smartfonach i konsolach. Wielu rodziców, gdy pierwszy raz zobaczy grafikę panującą w grze, stwierdza, że jest ponura. Sedno gry polega na tym, że z ekranu wychodzą tzw. smutne piksele, którym gracz może swobodnie się przyglądać. Te piksele przypominają również klocki. W grze jest kilka trybów rozgrywki. Dwa główne do tryb survival i klasyczny. W tym drugim postać gry funkcjonuje w dzień, natomiast w nocy musi uchronić się przed nieprzyjaciółmi, którymi są stworki nazywane creepery.

Mocną stroną gry Minecraft jest zwiedzanie świata, nieustannie tworzonego od zera. Dla rodziców ten świat może wydawać się toporny, natomiast sześciany, z których jest budowany – dla dzieci stanowi istny raj. W tym tworzeniu świata jest ukryte całe sedno gry, ponieważ niesamowicie ono wciąga. Człowiek ma ochotę non stop budować i tworzyć świat.

Minecraft uczy kreatywności i gry w zespole

Omawiana gra jest niezwykła jeśli chodzi o naukę kreatywności. Otóż sprawia ona, że dziecko może stale budować, tworzyć na nowo, korzystać z różnych ,,materiałów budowlanych’’, dobudowywać. To wszystko sprawia, że dziecko czuje się bardzo twórczo, buduje przestrzeń według swojej wizji, czuje sprawczość. 

Fakt, że w Minecraft’a można grać samodzielnie to tylko jedna odsłona. Drugie dno gry odnajdujemy, gdy dzieci mogą połączyć się z innymi graczami, a są nimi ich koledzy z klasy. Połączenie się ze znajomymi w taką społeczność niezwykle uczy odnajdywania się i pracy zespołowej, które są bardzo ważne w dzisiejszym świecie.

Przeczytaj też: http://www.zrodlozdrowia.pl/co-zrobic-aby-szybko-rozbudzic-sie-po-przebudzeniu/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ