Pioneer na rynku DJ-skim widnieje już od ponad 20 lat. Przez ten cały okres firma ta zajmuje się produkcją sprzętu najwyższej jakości, który doceniany jest przez DJ-i na całym świecie. Ich flagowymi produktami są miksery serii DJM. Dzisiaj podpowiadamy czy warto zdecydować się na zakup sprzętu od Pioneera.

Historia marki Pioneer

Pioneer jest japońską korporacją, która specjalizuje się w produkcji sprzętu elektronicznego. Przedsiębiorstwo powstało w 1937 roku jako sklep zajmujący się naprawą głośników. W tym samym roku założyciel firmy – Nozomu Matsumoto skonstruował pierwszy na świecie głośnik dynamiczny. Pioneer osiągnął bardzo dużo w świecie audio i stereo. To właśnie ta firma stworzyła pierwszy na świecie odtwarzacz samochodowy, pierwszy odtwarzacz LaserDisc, pierwszy system nawigacji samochodowej GPS oraz wiele innych, niezwykle ważnych sprzętów.

Pioneer w świecie DJ-skim

Pioneer światowym DJ-om znany jest jako PioneerDJ. Tworzy on sprzęt, z którego korzystają zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Przez ponad 20 lat działalności tego oddziału firmy wyprodukowali oni produkty, które wybierane są przez najbardziej znanych twórców muzyki klubowej.

PioneerDJ w swojej ofercie ma między innymi odtwarzacze CD, efektory, kontrolery, słuchawki oraz miksery.

Miksery Pioneer z serii DJM

Mikser jest podstawowym narzędziem pracy każdego DJ-a. Jak sama nazwa wskazuje służy on do miksowania utworów. Dzięki niemu na ścieżkę dźwiękową możemy nakładać na siebie kilka różnych dźwięków oraz dodawać do nich różne efekty specjalne. Bez miksera tak naprawdę nie ma możliwości stworzenia własnego i unikalnego brzmienia. Sprzęt Pioneera charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, intuicyjną obsługą oraz nieograniczonymi możliwościami miksowania. Osoby początkujące powinny wybrać dwukanałowe miksery. To z pewnością wystarczy, by zapoznać się z tym, co oferuje ten sprzęt. Profesjonalistom polecamy 4 kanały audio.

Mikser dla początkującego DJ-a

Osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z produkcją muzyki stoją przed nie lada wyzwaniem. Obsługa miksera może wydawać się czymś trudnym, tak jednak nie jest. Z początku większość funkcji jest czymś nowym, a co za tym idzie – ciężko się we wszystkim odnaleźć. Wystarczy przy mikserze spędzić odpowiednią ilość czasu, by zrozumieć na jakiej zasadzie to wszystko działa. Tak jak wspominaliśmy powyżej, dla amatorów wystarczy zwykły dwukanałowy mikser. Oczywiste jest to, że przy stawianiu swoich pierwszych kroków z muzyką nie zawsze chce się wydawać sporej ilości gotówki na jeden sprzęt. Nasza propozycja to Pioneer DJM250MK2. Mikser ten gwarantuje DJ-owi wszystkie niezbędne funkcje, które umożliwią zapoznanie się z miksowaniem. Cena DJM250MK2 to około 1500 zł.

Mikser dla profesjonalnego DJ-a

W kwestii sprzętu dla zawodowców nie ma miejsca na kompromisy. DJ, który tworzy muzykę zawodowo musi mieć dostęp do wszystkich zaawansowanych funkcji, które dadzą mu nieograniczone możliwości miksowania audio. Mikser dla profesjonalisty powinien być wykonany z materiałów najwyżej jakości. Naszą propozycją jest tak jak w poprzednim akapicie sprzęt od Pioneera, a dokładnie model DJM2000NXS. Używany jest on przez najbardziej znanych DJ-i na całym świecie.

Mikser Pioneer DJM – czy warto kupić?

Pioneer cechuje się tym, że tworzy sprzęt najwyżej jakości. W ofercie mikserów Pioneer DJM zarówno amatorzy jak i profesjonaliści znajdą coś dla siebie. Produkty tej firmy tworzone są z myślą o wszystkich. Odpowiadając na pytanie – tak, warto zdecydować się na zakup miksera tej firmy.

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ