Gry akcji online

Gry komputerowe stanowią doskonałą formę rozrywki i odprężenia po ciężkim dniu pracy lub szkoły. Pokonywanie kolejnych zagadek logicznych, eksplorowanie nieznanych ziem lub kosmosu czy nawet eliminowanie kolejnych wrogów daje nie tylko chwile wytchnienia od codzienności, ale jest w stanie nastroić mózg do cięższej pracy.

Doskonałą propozycją są gry akcji online, niewymagające żadnego specjalnego sprzętu poza urządzeniem z obsługą flash playera i dostępem do internetu. Umożliwiają rozgrywkę praktycznie w każdym miejscu, a prosta fabuła lub jej zupełny brak stanowią tylko atut rozgrywki.

Menel Online

Doskonałym przykładem tego typu rozrywki są gry Hobo Online z www.valhalla.pl. Seria siedmiu przygód cieszy się niesłabnącym od wielu lat powodzeniem. Nie wynika ono ze skomplikowanej historii, zaawansowanej, trójwymiarowej grafiki lub wysokiej SI naszych przeciwników.

Jeżeli znudziły nam się zmagania w sieci z innymi graczami i potrzebujemy chwili relaksu, spójrzmy na Hobo. Przysłowiowy menel, zmagający się z przeciwnościami dnia powszedniego, choć nie tylko. Na jego drodze stają kierowcy ciężarówek, przedstawiciele subkultur młodzieżowych, tak zwani porządni mieszkańcy. Wspierają ich policjanci, żołnierze, aniołowie i diabły, a nawet kosmici. Brakuje trochę zombi, ale prawdopodobnie programiści wkrótce uzupełnią i ten wątek przygód Hobo.

Arsenał

Jak na grę akcji i solidną bijatykę przystało, Hobo dysponuje solidnym zestawem ciosów i comb do walki. Zaczynamy umiejąc uderzać ręką i nogą, lecz z każdym zwycięstwem nasze zdolności rosną. Repertuar ciosów, o ile można tak je nazwać, jest dostosowany do osoby głównego bohatera. Nie mamy do dyspozycji „two hit combo” składającego się z kopnięcia w powietrzu zakończonego ciosem łokciem, tylko umiejętność plucia, smarkania, oddawania moczu. Z czasem pojawia się zdolność zaatakowania wrogów wymiotami, a nawet oddania na nich kału.

Zabawa

Choć może zdolności Hobo nie brzmią zbyt sympatycznie, sama rozgrywka przynosi wiele zabawy. Sterowanie zostało przez programistów znacząco uproszczone, ruch kontrolujemy kursorami. Oczywiście, chwilę czasu zajmuje zanim opanujemy wszystkie comba, ale ze względu na fakt, że składają się one tylko z trzech przycisków A, S, D, nie zajmuje to zbyt długo. Gra jest stosunkowo dynamiczna i w jej trakcie na zastanawiamy się nad wymyślną strategią, a próbujemy po prostu przeżyć. Niepowodzenie nie jest jednak takie straszne, nie zaczynamy gry od samego początku. Dostępne są kody, umożliwiające powrót do ostatniej lokacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLife is Strange
Następny artykułGry koparki na PC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ