Sportowe gry online - komputer i telefon?

Dostęp do Internetu jest dzisiaj czymś powszechnym – nawet na największej wiosce i w oddaleniu od cywilizacji mamy możliwość korzystania z dobrodziejstw „globalnej wioski” w postaci chociażby sieci Wi-Fi czy też łączność za pomocą sieci GSM. Producenci i wydawcy gier komputerowych już dawno to dostrzegli i od dłuższego czasu proponują nam rywalizację w grach online. Czy gry sportowe online są rzeczywiście grami dla każdego? Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Nie dla wszystkich?

Na tak postawione pytanie odpowiedź może być tylko jednak – gry sportowe online nie są skierowane do wszystkich. Największą radość będą z nich czerpały nie tylko osoby, które zafascynowane są sportem i konkretnymi dyscyplinami, ale przede wszystkim również takie, które mogą poświęcić sporo czasu na grę. Większość gier sportowych w wersji online wymaga od nas stawiennictwa w określonych porach dniach, na co nie zawsze możemy sobie przecież pozwolić (szkoła, praca).

Krótkie czy długie?

W Internecie znajdziemy jednak również wiele gier sportowych, które są jedynie krótkimi przerywnikami – dają nam możliwość rozegrania niezobowiązującego meczu piłkarskiego czy chociażby pojedynku w krykieta. Gry sportowe nie mają dzisiaj żadnych ograniczeń tematycznych i znajdziemy niemal każdą dyscyplinę sportową w wersji online.

Zważyć należy również na fakt, że tego typu gry coraz częściej nie wymagają od nas dostępu do komputera, a w wielu przypadkach wystarczy sam telefon z systemem Android – jest to szczególnie zauważalne przy najbardziej rozbudowanych tytułach będących menadżerami drużyn, np. piłkarskich, gdzie wczuwamy się w rolę menadżera klubu sportowego i przez odpowiednie zarządzania, dobór zawodników czy ich trening prowadzimy klub do zwycięstwa.

Interakcja z graczami?

Większość gier sportowych online z www.valhalla.pl wymusza na nas interakcję z innymi graczami – czy to wymianę zawodników, ustalanie rozgrywek czy po prostu uczestniczenie w tych samych zawodach. Wszystko to sprawia, że tego typu gry nie mają jednolitego poziomu trudności, a wszystko zależy od umiejętności i doświadczenia graczy, na których trafimy.

Podsumowując, jeszcze kilka lat temu gry sportowe online nie była aż tak rozbudowanymi tytułami. Dzisiaj wszystko się zmienia i pozostaje mieć wyraźną nadzieję na to, że za kilka lat tego typu gry będą jeszcze lepsza, a korzystanie z nich będzie dostarczało jeszcze większej porcji rozrywki dla każdego grającego! Warto już dzisiaj uruchomić telefon czy komputer i spróbować swoich sił w jednym z takich tytułów, aby chociaż przez chwilę poczuć się jak gwiazda sportu!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ