Gry ubieranki bawią i uczą!

Czy można znaleźć jakiekolwiek walory edukacyjne w grach online? Okazuje się, że ma je prawie każda gra, nawet pozornie najbardziej błaha i najbardziej bez sensu! Wielu z nas myśli o grach online jako o darmowym, zawsze dostępnym i prostym w obsłudze usadzeniu dziecka na godzinę przed komputerem. Ma to sens, bo dziecko grając w gry online oczywiście głównie zajmuje swój wolny czas. Jednak warto, by każda gra miała w sobie choć najprostsze przesłanie.

Czego uczą ubieranki?

Gry ubieranki online to bardzo proste gry bez konkretnej fabuły. Nie zbieramy w nich żadnych punktów, z nikim się nie ścigamy (choć jeśli dobrze poszperać, można znaleźć ubieranki, które zawierają prostą fabułę, na przykład stylizowanie się na czas lub zakładanie po kolei konkretnych części odzieży). Tego rodzaju gry polegają po prostu na tym, by w dowolny sposób, tak jak najbardziej lubimy, ubrać modelkę – może to być zupełnie zwariowana stylizacja, w celu sprawdzenia własnej kreatywności i tego, jak dwa pozornie gryzące się komponenty stroju będą ze sobą współgrały. Może to być realizacja jakiejś śmiałej wizji, której z braku odpowiednich ubrań nie można zrealizować na żywo. A może to być nauka łączenia dodatków zgodnie z obowiązującymi trendami, czy w sposób klasyczny, nie popełniając żadnej modowej wpadki.

Ubieranki dla młodej modystki

Moda to tak naprawdę zabawa – łączenie ze sobą różnych dodatków, zakładanie dwóch różnych skarpet, dresów do sandałów, i tym podobnych. Poza tym, modny i ciekawy ubiór to pojęcie względne, zależne od tego jaki kto ma gust. Małe dzieci przeważnie nie wiedzą jeszcze, co ten własny gust oznacza, czym się charakteryzuje i dlaczego właściwie warto go mieć. Najczęściej po prostu chcą mieć dokładnie to samo, co mają koleżanki, i przez długi czas wśród dzieci modne jest to, co mają wszyscy, a niemodnym jest każdy, kto odstaje od reszty.

Warto uczyć dziewczynki i chłopców, że warto mieć swoje zdanie, na przykład poprzez takie gry ubieranki online z www.valhalla.pl. To tylko pozornie błaha zabawa, która może pokazać kilkuletniej dziewczynce, że fajne jest to, co jej się podoba, a nie to, co mają wszyscy. Może jej to dać odwagę w stylizowaniu się w przyszłości, bo skoro modelka w grze dobrze ubrała w takiej stylizacji, to nie ma powodu, by odwzorowanie jej skończyło się źle w prawdziwym życiu. Pod tym względem ubieranki mają bardzo ciekawy walor edukacyjny – uczą nie tylko komponowania ubrań i dodatków, ale również kształtuje własny styl, osobowość i oryginalny sposób noszenia się.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ