Na ryby - wirtualnie też można, czyli gry wędkarskie online

Niektórym osobom gry wędkarskie mogą wydawać się nudne – polegają na łowieniu ryb w zaprojektowany przez twórcę sposób i teoretycznie nic poza tym. Są one przeznaczone dla ludzi interesujących się wędkarstwem, więc nic dziwnego w tym, że fani innych rozrywek mogą być nieco rozczarowani. Miłośnicy wędkowania będą jednak zachwyceni, bo gry tego typu są coraz bardziej rozbudowane i zapewniają więcej możliwości.

Na czym to polega?

W większości przypadków główne zasady gry są proste: za pomocą udostępnionych narzędzi należy w określonym czasie złapać jak największą rybę bądź zgromadzić potrzebną ich ilość. Żeby wędkowanie nie dłużyło się jak w rzeczywistości, ramy czasowe dostosowane są do świata gry i oczywiście znacznie skrócone. W wielu przypadkach rozgrywkę można nawet określić jako „dynamiczną”. W zależności od typu, gry wędkarskie online może charakteryzować szczegółowa i barwna, albo też raczej oszczędna grafika. Ten drugi model dotyczy gier skupiających się na wartościach merytorycznych lub na modelu łowienia jak najbardziej zbliżonym do rzeczywistości – w te gry i tak zagrają ludzie zakochani w wędkowaniu, więc nie ma aż takiego nacisku na przyciąganie graczy pięknymi efektami graficznymi.

Przygoda bez końca

Liczne gry online, a więc i wędkarskie, nastawione są na zapewnianie codziennej rozrywki, rozciągniętej w czasie, która nie ma prawa się znudzić. W takich grach brakuje ewidentnego końca przygody, więc zamiast jednego i z góry określonego celu gracze mogą realizować różne pomniejsze zadania, otrzymując za to nagrody i punkty. Zazwyczaj twórcy przewidują też codzienną ilość „energii”, po zużyciu której wykonywanie wielu czynności nie jest już opłacalne. Jest to pewnego rodzaju blokada w grach nastawionych na rywalizację, ponieważ przeciwdziała osiąganiu określonych rezultatów w zbyt krótkim czasie przez osoby, które będą grać bez przerwy. Zamiast tego, energię czy też punkty „ruchu” nierzadko można dokupić za realne pieniądze, zapewnia to twórcy pewien przychód z gry.

Co jest fajnego w takiej grze?

Miłośnicy wędkowania na pewno będą zadowoleni już z samego faktu, że ich ulubione zajęcie posiada swój wirtualny odpowiednik. Inne osoby być może docenią możliwość zajęcia się w wolnej chwili łowieniem ryb, uznając to za doskonały reduktor stresu. W większości przypadków grupą docelową, dla której tworzy się gry wędkarskie online z www.valhalla.pl, są właśnie fani tego „sportu”, ale mało kto zawęża grono potencjalnych graczy do samych zapaleńców. Dość często gry są tak projektowane by nie odrzucały na start kogoś nowego, ale zachęcały np. ciekawie przedstawionymi faktami o rybach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ