Gry typu Tower Defense

W sieci z pewnością nie brakuje użytkowników, który uwielbiają strategiczne gry 3D online typu Tower Defense. Dlatego też wiele tego typu gier jest łatwo dostępnych w darmowych wersjach. Jeszcze do niedawna większość propozycji tego typu ograniczała się do dwuwymiarowych plansz, których atrakcyjność była nieporównywalnie mniejsza. Obecnie wiele niezależnych firm deweloperskich proponuje całkiem nowe odsłony gier Tower Defense wzbogaconych o trzeci wymiar. Inaczej gry te nazywane są grami obrony wieży.

Na czym polega gra w ten rodzaj gier strategicznych?

Jak wynika z samej nazwy, tego rodzaju gry polegają na ochronie posiadanej bazy przed wrogiem. Taki jest główny cel postawiony przed każdym z graczy. W zależności od tego, jaka to gra, bazie mogą zagrażać różne stworzenia, nieprzyjaźnie nastawieni żołnierze, roboty, a nawet mechaniczne kulki. Jak w przypadku każdej gry strategicznej trzeba pomyśleć, a nawet mocno się nagłowić, aby zastosować właściwą strategię obronną. Tego typu gry rozwijają w nas myślenie perspektywiczne, a cały scenariusz i to, co się wydarzy jest uzależnione od podjętych przez nas decyzji w trakcie gry. To właśnie ten znaczny wpływ na to, co w grze się wydarzy najbardziej przyciąga graczy do takich propozycji.

Kingdom rush- jedna z bardziej znanych propozycji gier typu Tower Defense

To zdecydowanie jedna z najpopularniejszych darmowych gier przeglądarkowych w technologii Flash z rodzaju Tower Defense. To idealne połączenie tego, co najważniejsze w grze strategicznej, ale co ważne, liczy się także przemyślana taktyka. Celem w grze jest niedopuszczenie przeciwników do konkretnego, wyznaczonego na mapie punktu. Do dyspozycji graczy jest aż 12 różnych plansz, które różnią się między sobą poziomem trudności oraz ilością przeciwników, jakich mamy do pokonania. Po każdej ukończonej planszy otrzymujemy adekwatną do jakości naszej gry ilość gwiazdek, dzięki którym możemy wzmacniać własne fortyfikacje i mury obronne. Pozornie prosta gra wcale taka nie jest, a wiele zależy od przyjętej przez gracza taktyki.

Popularność gier obrony wieży

Tego rodzaju gry 3D z www.valhalla.pl są bardzo cenione przez graczy i na wielu portalach można znaleźć osobną kategorię gier z rodzaju Tower Defense. Popularnym motywem gier jest obrona bazy przed zombie czy kosmitami, ale dla bardziej wyrafinowanych pasjonatów znajdzie się także gra przeglądarkowa, w której atakuje nas na przykład krwawy mikser. W grach mamy możliwość przeniesienia się w różne rzeczywistości, gdzie naszym zadaniem będzie zbudowanie mocnej, stabilnej wieży, sensownej linii obronnej oraz pozyskanie mocnego, wytrenowanego wojska.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ