Czy gry logiczne mogą być naprawdę ciekawe?

Gry logiczne online to zazwyczaj rozgrywki o różnym stopniu skomplikowania. Można bez trudu znaleźć wśród nich pozycję dla siebie. Czy jednak w ogóle warto zaczynać grać w gry logiczne, które często nie wyglądają tak interesująco jak na przykład gry wyścigowe?

Proste gry logiczne

Chociaż proste gry logiczne nie wydają się zbyt pasjonujące, to już po kilku ruchach myszką można się w nie naprawdę wciągnąć. Najprostsze gry logiczne nie wymagają wbrew pozorom zbyt długiego myślenia. Zadania polegają między innymi na odpowiednim układaniu rzędów kwadratów, owoców lub diamentów w taki sposób, by pasowały do siebie. Po takim działaniu znikają. Czasami możliwe jest ich niestandardowe przekładanie, korzystanie z bonusów itd. Co w tym pasjonującego? Podczas rutynowych działań w szkole lub pracy łatwo jest popełnić błąd, jeśli zadanie trwa dłużej. Robiąc przerwę na logiczną rozgrywkę tego typu odrywamy świadomość od bieżącego problemu i zajmujemy się czymś innym. Warto jednak pamiętać, że mózg cały czas nadal pracuje nad poprzednim zadaniem – tyle że nieświadomie. Po odpowiednim czasie spędzonym z grą może okazać się, że rozwiązanie problemu, z którym męczyliśmy się tyle czasu przyszło właściwie samo. Proste gry logiczne to również doskonała metoda na odprężenie – potwierdzą to wszyscy gracze.

Bardziej skomplikowane rozgrywki

Trudniejsze gry logiczne online polegają zwykle na skoncentrowaniu uwagi. Takie gry składają się często z kilku rund i polegają na rozwiązywaniu zadań matematycznych, zapamiętywaniu kolejności liczb i przedmiotów czy odgadywaniu właściwej sekwencji kolorów na podstawie podanych wskazówek. W przypadku trudniejszych gier zdarza się, że trudno je nazwać odprężającymi, ponieważ by ukończyć rundę konieczne bywa zaopatrzenie się w dodatkową kartkę i długopis. Jednak takie trudności zdarzają się zwykle tylko u początkujących graczy. Ktoś, kto gra już jakiś czas w gry logiczne z tej samej serii, potrafi już sobie zwykle poradzić z zapamiętaniem liczb i kolorów, nawet jeśli wcześniej w codziennym życiu miał z tym problemy.

Standardowe gry logiczne

Oprócz całkowicie autorskich gier logicznych z www.valhalla.pl, na portalach, które oferują możliwość grania online można również spotkać gry logiczne doskonale już znane. Często są to między innymi sudoku, szachy, warcaby i inne gry wymagające myślenia. W przypadku gier online są to niejednokrotnie gry utrudnione w taki sposób, by nawet osoba, która często grywa w nie w świecie realnym lub wirtualnym nie znudziła się już na początku. Oprócz zmienionej grafiki są to zwykle nieco inne zasady samych rozgrywek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ