Rycerze w grach online

Rycerze oraz wszystko co z nimi związane to temat bardzo nośny – nie tylko w bajkach i filmach, ale także w grach komputerowych. Mowa tu zarówno o tych sprzedawanych w formie płyt na pecety lub konsole, jak i tych w które gra się za darmo w Internecie. Gry rycerskie adresowane są zarówno do najmłodszych graczy, jak i ich starszych kolegów. Także wielu dorosłych miłośników gier komputerowych lubi tematy rycerskie oraz rozgrywki z nimi związane. W jaki sposób zatem pojawiają się rycerze w grach komputerowych?

W tych oferowanych online odnaleźć można bardzo dużo tytułów, które adresowane są bezpośrednio do młodszych dzieciaków. Mowa tu oczywiście o popularnych mini-gierkach, które oferują dość prostą i łatwą rozgrywkę typu proste pojedynki rycerskie lub przejście mniej skomplikowanego labiryntu. Co ciekawe, gry rycerskie online dla dzieci to także często gierki typowo logiczne. Wykorzystują one jedynie motyw rycerski, który kojarzy się dzieciom z tak lubianymi przez nie bajkami, a proponują rozrywkę typowo edukacyjną. Młodzi gracze uczą się dzięki nim umiejętności logicznego myślenia oraz zdolności strategicznych. A wszystko to w czarodziejskim świecie rycerzy i księżniczek. Internetowe gry rycerskie dla najmłodszych to także jeszcze prostsze rozgrywki, jak na przykład internetowe kolorowanki z wizerunkami rycerzy w asyście księżniczek. Te ostatnie to rozrywka już dla najmłodszych użytkowników Internetu.

Rycerze w grach online pojawiają się jednak także w dużo bardziej rozwiniętych rozgrywkach. Mowa tu już o grach rycerskich z www.valhalla.pl, które wymagają rejestracji użytkownika. Zapewniają one rozrywkę na długie dni, tygodnie, a nawet miesiące. Rejestrując się zaczyna się zatem całkiem długą przygodę. Dzięki tego typu grom komputerowym online można zostać choćby zarządcą zamku, wojownikiem, który toczy bitwy w imieniu królestwa, czy rycerzem broniącym swojego ludu przed atakami z zewnątrz. Gry te wymagają w dużej mierze zdolności strategicznych, w mniejszym stopniu liczą się umiejętności zręcznościowe.

Świat rycerzy, jak widać zatem, jest bardzo popularnym motywem w grach internetowych – zarówno tych, które tworzono z myślą o dzieciach, jak i tych które adresowane są do starszych użytkowników. Trudno powiedzieć, dlaczego rycerski świat jest tak popularny i przyciąga graczy w różnych grupach wiekowych. Faktem jednak jest, iż rycerze są stałym elementem nie tylko filmów i bajek, ale także gier komputerowych właśnie. Co ważne, motyw ten doskonale sprawdza się w różnego rodzaju rozgrywkach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ