Monitor 144 Hz dla graczy

Od pewnego czasu wymagania graczy jeżeli chodzi o poszczególne podzespoły i akcesoria komputerowe bardzo mocno wzrosły. Wydajne procesory, karty graficzne oraz pamięć RAM to podstawa każdego profesjonalnego sprzętu dla graczy. W dzisiejszych czasach bardzo ważną rolę odgrywa również wybór odpowiedniej myszki, klawiatury oraz oczywiście samego monitora. Na naszym rynku pojawiło się bardzo wiele modeli, które przeznaczone są właśnie dla graczy. Sprzęt ten charakteryzuje się zdecydowanie innymi parametrami niż klasyczne monitory. Bardzo ważną rolę oprócz takich parametrów jak, np. rozmiar przekątnej, czas reakcji, czy też rozdzielczość, pełni również odpowiednia wartość odświeżania na poziomie 144 Hz.

Czym charakteryzują się monitory 144 Hz

Częstotliwość odświeżania to najprościej rzecz mówiąc ilość obrazów wyświetlanych na ekranie monitora w przeciągu jednej sekundy. Klasyczne monitory 60 Hz jak łatwo się domyśleć mogą odświeżać obraz 60 razy w przeciągu jednej sekundy, dlatego też monitory 144 Hz mają znaczą przewagę i dlatego też są bardziej cenieni przez graczy. W przypadku zwykłej pracy na komputerze, przeglądania internetu, czy też oglądania filmów, nie będzie można zauważyć różnicy pomiędzy 60 a 144 Hz. Dla zdecydowanej większości użytkowników 60 klatek na sekundę w grach to bardzo optymalna wartość, która gwarantuje płynność wyświetlanego obrazu i duży komfort podczas grania. Jeżeli nasz komputer będzie w stanie wygenerować zdecydowanie więcej klatek na sekundę, to możemy dodatkowo zastosować specjalną opcję synchronizacji pionowej, która ograniczać będzie automatycznie wyświetlanie klatek na wartości obsługiwane przez nasz monitor.

Iiyama GB2488HSU

Iiyama GB2488HSU to doskonały monitor 144 Hz, który zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników i to zarówno pod względem swoich parametrów technicznych, jak i również pod względem bardzo atrakcyjnej ceny. Sprzęt ten może służyć nie tylko do rozrywki, ale również do codziennej pracy. Producenci w Iiyama GB2488HSU zastosowali specjalną matrycę LED o przekątnej ekranu 24 cal i rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ