Jaki monitor wybrać o przekątnej co najmniej 32 cali

Jeszcze kilkanaście lat temu na naszych biurkach komputerowych stały głównie monitory o przekątnej ekranu 21-24 cali. Zbiegiem lat nasze wymagania oczywiście wzrosły, dlatego też obecnie bez żadnego większego problemu możemy kupić ekrany o rozmiarze, które dorównują klasycznym telewizorom. Duże monitory nie są już niczym wyjątkowym. Wykorzystywane są one głównie przez profesjonalistów, chociaż można również spotkać je również u użytkowników domowych. Duże ekrany doskonale sprawdzają się przede wszystkim w pracy z takimi programami jak Photoshopem, AutoCAD, czy też aplikacjami do obróbki wideo. Na półkach sklepowych znajdziemy kilkanaście rewelacyjnych modeli, którym warto poświęcić nieco uwagi.

Acer Predator X34

Acer Predator X34 to znakomite urządzenie, które zaprojektowane zostało głównie z myślą o profesjonalnych graczach. Acer Predator X34 no nowoczesny monitor z wygiętym ekranem o przekątnej 34 cali. Największą zaletą tego modelu jest doskonały wyświetlacz o proporcjach 21:9 oraz rozdzielczości 3440 x 1440. Acer Predator X34 wyposażony jest w 5 złącz USB i nowoczesne głośniki stereo o łącznej mocy 14 W. Sprzęt ten do pracy korzysta z wysokiej jakości matryc IPS LED, które spośród konkurencyjnych produktów charakteryzują się przede wszystkim doskonałym odwzorowaniem kolorów i bardzo niskim czasem reakcji. Jeżeli zależy Państwu na bardzo dobrej jasności i idealnym kącie widzenia (178 stopni w pionie i 172 stopnie w poziomie), to zakup Acer Predator X34 jest doskonałym posunięciem. Jedyną wadą może okazać się bardzo wysoka cena. 5300-5500 zł dla wielu graczy może okazać się barierą nie do przeskoczenia.

Iiyama ProLite X4071UHSU-B1

Zdecydowanie bardziej przystępnym cenowo monitorem jest Iiyama ProLite X4071UHSU-B1, którego cena waha się w granicy 2800-3000 zł. W sprzęcie tym zastosowano nowoczesne matryce MVA, dlatego też jak łatwo się domyśleć sprzęt powstał raczej dla profesjonalistów. Iiyama ProLite X4071UHSU-B1 ma przekątną 40 cali oraz rozdzielczość 4K (3840 x 2160 pikseli). Sprzęt może pochwalić się również szybkim czasem reakcji 3ms oraz wysokim kontrastem statycznym na poziomie 5000:1.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ