Wszystko o szyfrowaniu pendrive

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo danych, to niewątpliwie jeden z najważniejszych tematów związanych nie tylko z branżą IT, ale również z naszym codziennym życiem. Osoby, które obecnie nie dbają o bezpieczeństwo swoich plików, w najbliższym czasie będą musieli to bardzo szybko zmienić inaczej mogą narazić się na naprawdę duże problemy. Profesjonalne firmy korporacyjne, chronione są przez najlepszych specjalistów i trzymają najważniejsze dane w zabezpieczonych centrach. Zwykły użytkownik, również ma wiele możliwości, aby skutecznie zabezpieczyć swój komputer, na przykład poprzez wykorzystanie szyfrowanego pendrive’a

Na jakiej zasadzie działa szyfrowanie pendrive

Do nie tak dawna, aby zabezpieczyć bardzo ważne dane na pamięci zewnętrznej, trzeba było korzystać z tradycyjnego hasła dostępu lub specjalistycznego oprogramowania zabezpieczającego. Od pewnego czasu na naszym rynku dostępne są profesjonalne pendrive’y szyfrowane już na poziomie sprzętowym. Bardzo wiele osób korzysta z tej technologii, jednak mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ona właściwie działa. Najprościej rzecz mówiąc w naszym pendrivie umieszczany jest specjalny procesor, który odciążą pod kątem szyfrowania nasz komputer. Aby skorzystać z dobrodziejstwa tego urządzenia musimy najpierw ustalić hasło dostępu do nośnika. Jeżeli po kilku próbach nie uda nam się wprowadzić prawidłowego hasła, to dysk blokuje się i formatuje (dlatego też hasło należy dobrze zapamiętać). Aby ustalić nasze hasło nie musimy oczywiście instalować żadnego specjalistycznego oprogramowania na komputerze. Wszystko za nas robi procesor umieszczony w przenośnym nośniku danych.

Jakie pendrive wybrać

Bardzo wielu producentów oferujących sprzęt komputerowy, ma w swojej ofercie całe linie tych rewelacyjnych gadżetów. Część sprzętu dedykowany jest oczywiście klientom biznesowym, ale są również urządzenia, które powinny przypaść do gustu również klientom prywatnym. Pierwszym wartym uwagi modelem jest Kingston Data Traveler Locker+ G3, który dostępny jest w kilku różnych wersjach (o pamięci 8, 16 i 64 GB). Warto rozglądać się przede wszystkim za pendriv`ami, które obsługują USB 3.0.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ