Podzespoły do komputera na których bardzo łatwo zaoszczędzić

Zakup nowego komputera stacjonarnego, to zazwyczaj bardzo duży wydatek, zwłaszcza jak inwestuje się w sprzęt od renomowanych i cenionych na rynku producentów. W niniejszym artykule znajdą Państwo kilka wskazówek, dzięki którym dowiecie się, jak można zaoszczędzić nieco gotówki wybierając odpowiednie podzespoły. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że aby stworzyć porządną maszynę, która w 100% zaspokoi nasze indywidualne oczekiwania, nie trzeba wcale inwestować w podzespoły z najwyższej światowej półki.

Napęd optyczny

Napęd optyczny, to jeden z tych podzespołów na którym obecnie można najwięcej zaoszczędzić. W dzisiejszych czasach, może zdarzyć się nawet tak, że ze sprzętu tego nie będziemy w ogóle korzystać, dlatego też nie ma sensu inwestowania w drogie napędy optyczne. Praktycznie każdy nowoczesny komputer przenośny pozbawiony jest napędu optycznego, który zastąpiony został portem USB, do którego można podłączyć pendrive itp.

Pojemne dyski twarde

Dyski twarde odgrywają bardzo ważną rolę, zwłaszcza jak przechowujemy na nich bardzo drogie i cenne dane. Pod względem bezpieczeństwa danych, powinnyśmy unikać zakupu najtańszego sprzętu, które bardzo często charakteryzują się dużą awaryjnością. Kupując nowy dysk do komputera, warto odpowiedzieć sobie również na pytanie, ile tak naprawdę pojemności będziemy potrzebować. Warto zrobić sobie spory zapas, ponieważ może okazać się, że za kilka lat, zabraknie nam po prostu wolnego miejsca. W dzisiejszych czasach możemy przechowywać dane w chmurce, dlatego też komputer z dyskiem 1 lub 2 TB w zupełności nam wystarczy.

Wydajna karta graficzna

Gracze oraz osoby, które zajmują się obróbkami graficznymi muszą oczywiście zainwestować w wydajną kartę graficzną. Do codziennej pracy, przeglądania internetu, czy też oglądania filmów, dedykowana karta graficzna może okazać się zbędna. Zakup karty graficznej, to obecnie jeden z naszych największych wydatków, dlatego też warto dokładnie zastanowić się nad tym, jaki sprzęt wybrać.

Płyta główna, procesor i pamięć RAM

Płyta główna, procesor i pamięć RAM, tak samo zresztą jak i karta graficzna powinna być dopasowana do naszych indywidualnych wymagań. Osoby które szukają oszczędności, powinni zainwestować w mniej wydajny procesor, który będzie pobierał niewiele prądu, dzięki czemu można zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ