Jak skutecznie wyciszyć komputer stacjonarny

Nowoczesne komputery z roku na rok są coraz cichsze, ale w dalszym ciągu hałas, który generowany jest np. przez wentylatory, czy dysk twardy może znacząco uprzykrzyć nam życie. Na szczęście, w dzisiejszych czasach niewielkim kosztem można skutecznie wyciszyć komputer, poprzez wymianę niektórych podzespołów, albo zakup dodatkowych akcesoriów. W niniejszym artykule znajdą Państwo wskazówki, dzięki którym zniwelować hałas, dzięki czemu codzienna praca przy komputerze będzie zdecydowanie przyjemniejszym doznaniem.

Dokładne czyszczenie komputera

Pierwszym podstawowym krokiem mającym na celu wyciszenie naszego sprzętu, jest oczywiście bardzo dokładne czyszczenie obudowy. Dzięki czyszczeniu poszczególne podzespoły naszego komputera będą pracować ciszej. Warto również upewnić się, czy wszystkie wentylatory działają z optymalną szybkością. Do czyszczenia sprzętu komputerowego najlepiej nadaje się sprężone powietrze, które można kupić w każdym profesjonalnym sklepie z komputerami.

Chłodzenie pasywne i nowoczesne wentylatory

Największym źródłem hałasu podczas pracy komputera są oczywiście wentylatory, które znajdują się w obudowie i dołączone są do procesora, karty graficznej i zasilacza. W pierwszej kolejności warto dokładnie zastanowić się nad zmianą tzw. coolerów na sprzęt o wielkości przynajmniej 92 mm. Nowe wiatraki od renomowanych producentów, mogą być nie tylko skuteczniejsze, ale również cichsze od tych, które mieliśmy podpięte do naszego zestawu komputerowego. Ciekawym rozwiązaniem jest również chłodzenie pasywne, które praktycznie nie generuje żadnego większego hałasu. Chłodzenie pasywne, to doskonała propozycja przede wszystkim dla komputerów biurowych.

Specjalna mata wygłuszająca

Kupując nowy komputer, warto rozglądać się również za specjalnymi obudowami, które niwelują drgania i niwelują hałas poszczególnych podzespołów. Na naszym rynku dostępne są również specjalne maty wygłuszające, które można włożyć do środka obudowy. Maty te znacząco poprawią komfort naszej pracy, a co najważniejsze ich cena jest bardzo przystępna.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ