Komputer dla graczy do 2000 zł

Zakup komputera dla graczy wiąże się przeważnie z bardzo dużymi wydatkami finansowymi. Najnowsze gry komputerowe stawiają coraz większe wymagania sprzętowe, dlatego też nowy komputer musi mieć wydajne podzespoły, aby nadawał się do grania. Niestety nie każdy gracz może pozwolić sobie na zakup porządnej maszyny za kilkanaście tysięcy złotych. Poniżej znajdą Państwo konfigurację sprzętu komputerowego, którego całkowity koszt nie przekroczy magicznej kwoty 2000zł.

Obudowa i zasilacz

Obudowa przez bardzo wiele osób jest bardzo niedocenianym elementem komputera, a należy pamiętać o tym, że odgrywa ona ważną rolę dla osiągnięcia optymalnej wydajności. Dla graczy, którzy dysponują niewielkimi środkami finansowymi idealnym rozwiązaniem jest obudowa Modecom Mag C4, w której można zamontować zarówno płyty główne ATX, jak i również micro ATX. Na serwisach aukcyjnych obudowę Modecom Mag C4 możemy kupić już za 170 zł. Kolejnym bardzo istotnym elementem każdego peceta jest zasilacz. Dobrym wyborem dla profesjonalnych graczy jest zasilacz Modecom Feel 500W, który w swojej klasie oraz w swojej cenie nie ma sobie równych.

Porządna płyta główna

Od płyty głównej zależy nie tylko funkcjonalność, ale również efektywna praca całego komputera, dlatego też warto kupić porządną płytę główną, którą będzie można w niedalekiej przyszłości w bardzo łatwy sposób rozbudować. Osoby, które konfigurują profesjonalny komputer dla gracza powinny wziąć pod uwagę model Asus B150 PRO Gaming D3, który zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Dobry procesor

Jeżeli chcemy kupić porządny komputer do 2000zł, to warto zastanowić się nad inwestycją w procesor Intel Core i3 6100 2×3.7 GHz. Ceny tego modelu rozpoczynają się od 540 zł za wersję BOX. Szósta generacja procesorów Intel to bardzo dobra inwestycja, która szybko nam się zwróci.

Karta graficzna

Karta graficzna, to niewątpliwie najważniejszy podzespół, który ma ogromne znaczenie dla wydajności w grach. Najlepsze modele kart graficznych przekraczają kwotę 2000zł. Gracze z ograniczonymi środkami finansowymi muszą rozglądać się za budżetowymi modelami. Warta uwagi jest na przykład karta GIGABYTE GeForce GT 740 OC 1 GB DDR5.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ