Innowacyjny druk 3D

Druk 3D to inaczej drukowanie przestrzenne, czyli w trójwymiarze. Wydruki nie powstają na papierze, ale jako fizyczny produkt i właśnie na tym polega cała innowacyjność drukarek nowej generacji. I chociaż druk 3D powstał już jakiś czas temu, to dopiero niedawno udało się na tyle udoskonalić urządzenia do drukowania przestrzennego, że dzisiaj z powodzeniem włączane zostają do podstawowego cyklu produkcyjnego. W drukarki 3D inwestują najlepsze przedsiębiorstwa.

Od projektu do produktu

Cały mechanizm drukowania 3D nie jest trudny, za to efekt wręcz idealny, precyzyjny, niemożliwy do stworzenia przez człowieka, pomimo największego talentu.

Najpierw powstaje komputerowy projekt modelu, który fizycznie ma powstać dzięki drukarce 3D. To zadanie dla profesjonalnych grafików. Warto przy tym dodać, że jeden projekt można wykorzystywać wielokrotnie, do tego w dowolnym momencie go edytować i modyfikować wedle indywidualnych potrzeb.

Kolejny etap do drukowanie przestrzenne. Wykorzystuje się w tym celu różnorodne materiały w formie sproszkowanej, plastik, tworzywa sztuczne, metal czy surowce szlachetne. Każdy z materiałów może mieć dowolny kolor czy zawierać dodatkowe właściwości. To dlatego w procesie produkcyjnym drukarki 3D stosuje się dzisiaj w licznych branżach. Cieszą się ogromną popularnością wśród przedsiębiorstw, które tworzą na indywidualne zamówienie, jak i zajmują się produkcją masową. W przypadku druku 3D mamy pewność, że każdy kolejny egzemplarz będzie identyczny, jak pierwowzór.

Wspomnieć trzeba również o kolejnym atucie takich drukarek. To koszt druku 3D, który niejednokrotnie jest niższy, aniżeli inwestycja w maszyny produkcyjne na potrzeby danej firmy. Drukowanie przestrzenne to dzisiaj jeden z najtańszych sposobów na to, by w krótkim czasie mogły powstawać fizyczne produkty najlepszej jakości.

Czy wiesz, że …

Druk 3D wykorzystywany jest dzisiaj w różnych sektorach rynku? Stosuje się go do wyrobu biżuterii, dodatków wyposażenia wnętrz, a nawet części samochodowych? Tak naprawdę możliwości są nieograniczone, liczy się raczej kreatywność autorów projektów i dopasowanie odpowiedniego materiału. Jedna drukarka każdego dnia może wydrukować od kilku do nawet kilkuset sztuk danego produktu, dlatego właśnie tak bardzo powszechny staje się druk 3D. Warszawa, Kraków, Poznań i inne miasta w Polsce już doceniły te urządzenia, dokładnie, tak samo jak cały świat. Stawiając na innowacyjne rozwiązania, możemy liczyć na wzmożony rozwój w szerokim zakresie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ