jaki rodzaj samolotu RC wybrać dla dziecka?

Samoloty RC, to wyjątkowe urządzenie zdalnie sterowane. Zabawa takim sprzętem jest świetną formą spędzania czasu wolnego. Dzieci mogą się bawić samodzielnie lub razem z rodzicami. Kupując pierwszy samolot RC dziecku, warto poznać kilka istotnych parametrów.

Samoloty RC dla dzieci

Samoloty RC – ich modeli w sklepach jest cała masa. Dla dzieci najlepiej wybierać takie modele, które mają podstawowe parametry. Ważne żeby były proste w użytkowaniu oraz niedrogie. Zakup podstawowego modelu samolotu RC, jest idealnym sposobem na naukę sterowania taką maszyną.

Rodzaj samolotu, zawsze należy dobierać do wieku i umiejętności dziecka. Im młodsze dziecko, tym model powinien być mniej skomplikowany. Nie powinien również zawierać zbyt wielu elementów konstrukcyjnych.

Jaki wybrać rodzaj napędu samolotu RC, elektryczny czy spalinowy?

Jeżeli chodzi o rodzaj napędu, istnieją zwolennicy silnika elektrycznego, jak i spalinowego. Każdy ma swoje argumenty zarówno za, jak i przeciw. Osoby, które wybierają napęd spalinowy, decydują się na niego ze względu na realistyczne odgłosy jakie wydaje silnik, jak i stałą moc podczas całego lotu. Silniki spalinowe wykorzystywane są zazwyczaj w większych modelach.

Samoloty RC dla dzieci

Z kolei napęd elektryczny nie wymaga obsługi i regulacji. Na rynku dostępne są silniki szczotkowe i bezszczotkowe. Silniki bezszczotkowe są zdecydowanie bardziej trwałe, mają dłuższą żywotność. Jeżeli chodzi o silniki szczotkowe, to ten rodzaj montowany jest zazwyczaj w mniejszych i tańszych egzemplarzach.

Jaki rodzaj samolotu RC wybrać?

Od rodzaju samolotu RC, zależą jego możliwości i prezencja. Dolnopłaty są to samoloty wolne, dają czas na reakcję w przypadku trudnej sytuacji podczas lotu. Samoloty odrzutowe, pięknie się prezentują i do tego szybko latają. W przypadku osób początkujących, lepiej się na nie nie decydować.

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z modelami RC powinny wybrać samolot górnopłat, ten rodzaj jest łatwy w prowadzeniu, lata się nim niezbyt szybko.

Przeczytaj też: http://www.autocacko.pl/samochody-rc-dla-dzieci-czy-to-dobry-pomysl-na-prezent/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ