programy graficzne

Przygotowując się do pracy grafika komputerowego, zapewne mieliśmy do czynienia z profesjonalnymi aplikacjami, które wykorzystywane są podczas nauki w szkole bądź na studiach. Warto jednak abyśmy zainteresowali się innymi alternatywnymi przykładami. Mogą one okazać się tańsze, a tak samo wygodne w obsłudze i funkcjonalny. Może nie wiemy, którą drogę w życiu wybrać. Przetestowanie takich programów będzie ciekawym pomysłem oraz może zainspirować nas do spełnienia się jako grafik komputerowy. Oto kilka aplikacje, z których korzystają profesjonaliści.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/programy-dla-grafika-komputerowego/

Adobe Photoshop CC

Jest to najbardziej znana oraz podstawowa aplikacja w pracy grafika komputerowego. Nie bez powodu program ten jest tak bardzo popularny. Ma w swojej ofercie ogromne możliwości pracy nad obrazem oraz jego obróbką. Dodatkowo obsługuje kształty wektorowe. Idealnie nadaje się do pracy z obrazami 3D. Jest bardzo często stosowany do użytku komercyjnego. Z jego usług korzystają drukarnie, zakłady poligraficzne, wydawnictwa, a także redakcje gazetki czasopism.

Adobe Illustrator CC

Bardzo podobnie jak jego brat, który był przedstawiony powyżej nadaje się on świetnie zarówno do użytku prywatnego jak i profesjonalnym biurze grafika komputerowego. Jego używanie Jest bardzo popularny oraz często niezbędne dla przyszłych pracodawców. Będzie on idealny do obróbki i tworzenia ilustracjini rysunków. Zyskał on niezwykłą renomę wśród twórców komiksów, projektantów gier i filmów, a także projektantów reklam. 

CorelDRAW Graphics Suite 2019

Jest to program bardzo popularny wśród profesjonalnych twórców artystycznych grafik. Jest on świetny do obsługi zewnętrznej, czyli tabletów z rysikami Oraz daje pokaźny zestaw funkcji do obróbki grafiki rysowanej. Bardzo często wykorzystywany jest w tworzeniu oryginalnych w racji, rok, czcionek reklamowych oraz znaków handlowych i towarowych.

PhotoFiltre

Program ten jest to doskonała propozycja do osób zaczynających swoją karierę i jako grafik. I jest on darmowy, bardzo prosty w obsłudze oraz niezwykle funkcjonalne. Dzięki niemu przyszli graficy komputerowi mogą szlifować swój warsztat oraz poznawać tajniki profesjonalnych funkcji. Interfejs programu jest intuicyjny przez co jest on wygodny w obsłudze.

Zobacz też: http://www.fasingenergia.pl/jakie-sa-zarobki-slusarza/

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ