Najlepszy joystick do komputera

W dzisiejszych czasach wydaje się, że joystick to jedno z tych akcesorium, które już dawno odeszło do lamusa i mało kto korzysta z tego sprzętu. Jeszcze kilka lat temu joystick był nieodzownym elementem każdego profesjonalnego urządzenia do grania. W dzisiejszych czasach sprzęt ten został bardzo szybko zastąpiony przez pady, które są wygodniejsze i bardziej przypadły graczom do gustu. Na szczęście niewielkie zainteresowanie tym sprzętem nie sprawiło, że całkowicie zniknął on z półek sklepowych. Dobry joysticki, to cały czas znakomity kontroler, przy którym można wspaniale się bawić.

Do jakich gier przyda się joystick

Pamiętać należy o tym, że joystick nie nadaje się do wszystkich gatunków gier. Nie poradzi on sobie w grach sportowych, strzelankach, czy też w grach przygodowych, które cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Na szczęście jest kilka gatunków gier, w których to joystick nie ma sobie równych. Jak łatwo się domyśleć joystick stworzony jest przede wszystkim do symulatorów samolotów. Jeżeli chcą Państwo jak najlepiej tylko się da wczuć w prawdziwego pilota samolotu, to inwestycja w porządny joystick jest doskonałym rozwiązaniem. Na naszym rynku dostępne są również specjalne joysticki, które zaprojektowane zostały dla fanów bijatyk. Gracze, którzy tęsknią za starymi automatami do gier na pewno będą zadowoleni. Jeżeli chcą Państwo zagrać np. w „Tekkena” oraz „Street Fightera” to warto zainwestować około 450 zł w Razer Atrox.

Najpopularniejsze modele

Nowoczesny joystick to wspaniałe urządzeń, które może zamienić każdy komputer w prawdziwe centrum gier. Produkcją joysticków zajmuje się obecnie bardzo wiele firm, przez co wybranie odpowiedniego sprzętu może być naprawdę bardzo trudnym wyzwaniem. Najtańsze joysticki możemy kupić już od 50 zł, ale za profesjonalny sprzęt przyjdzie nam zapłacić z kolei nawet kilkaset złotych. Dla zwykłych domowych graczy, najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w Logitech Extreme 3D Pro, którego cena jest bardzo przystępna – 130-170zł, a sam joystick sprawdza się rewelacyjnie.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ