Na co zwracać szczególną uwagę wybierając laptop do diagnostyki komputerowej

Nowoczesne samochody już bardzo dawno temu przestały być zwykłymi urządzeniami mechanicznymi. We współczesnych samochodach praktycznie nad wszystkim czuwa elektronika. Każde nowoczesne auto posiada przynajmniej kilkanaście komputerów, które odpowiedzialne są za kontrolowanie poszczególnych parametrów jazdy. Mechanicy, aby dokonać prawidłowej diagnostyki muszą więc wyposażyć się w odpowiedni komputer. W dzisiejszych czasach obowiązkowym elementem każdego profesjonalnego warsztatu samochodowego jest laptop. Niestety bardzo wielu mechaników nie ma zielonego pojęcia jaki sprzęt wybrać, aby spełnił w 100% swoją rolę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie elementy zwracać szczególną uwagę, podczas zakupu nowego komputera dla potrzeb diagnostyki samochodowej.

Odpowiednie złącz

Złącza to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów każdego komputera przenośnego do diagnostyki. Laptop do warsztatu musi być koniecznie wyposażony przynajmniej w jedno złącze – COM (RS-232). To właśnie to złącze w dzisiejszych czasach jest najczęściej wykorzystywane przez nowoczesne programy diagnostyczne i co najważniejsze zapewniają odpowiednią jakość pracy. Pamiętać należy o tym, że nie jest to najtańsze złącze, jednak gwarantuje ono bardzo stabilny transfer. Alternatywnym rozwiązaniem może okazać się oczywiście inwestycja w popularne złącze USB oraz specjalne przejściówki, jednak należy pamiętać o tym, że takie rozwiązanie nie zawsze działa prawidłowo. Najlepiej zainwestować w taki komputer przenośny, który posiadać będzie port RS-232 oraz jak największą ilość złącz USB.

Wytrzymałość laptopa

Warsztat samochodowy, jak łatwo się domyśleć nie jest idealnym miejscem, do pracy dla komputerów przenośnych, dlatego też warto rozglądać się za wytrzymałym i solidnym sprzętem, który poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Na szczęście na naszym rynku jest bardzo wiele modeli komputerów przenośnych, które dostosowane zostały właśnie do pracy w ciężkich warunkach. Tutaj dobrze sprawdzą się między innymi takie modele jak np. laptopy z serii Durabook, Dell Rugged, czy też Panasonic ToughBook.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ