Każdego dnia na całym świecie wykonywanych jest kilkadziesiąt tysięcy przelewów. Wciąż za coś płacimy, regulujemy należności oraz wywiązujemy się ze swoich obowiązków finansowych. Opłata za wodę, energię, rata kredytu, zakup nowego smartfonu w sklepie online – za wszystko to możemy zapłacić, dostarczając pieniądze dostawcy usług na jego konto. Istnieje wiele możliwości, również te, które pozwalają nam przyśpieszyć cały proces, czyli przelewy natychmiastowe.

Pieniądze w 15 sekund

Dokonując przelewu na konto naszego banku, nie musimy obawiać się o to, że nasz odbiorca nie otrzyma pieniędzy na czas. W tym samym momencie, w którym przelew zostaje zlecony, należność zostaje przekazana na wskazane przez nas konto, trwa to zaledwie kilka sekund.

Problem pojawia się w sytuacji, kiedy zlecony zostaje przelew międzybankowy. Zdarza się to bardzo często ze względu na wciąż rosnącą ilość instytucji finansowych oraz częstych zmian banków przez klientów. Taki przelew nie spowoduje, że pieniądze znajdą się na koncie odbiorcy w kilka sekund po ich nadaniu. Jest to uzależnione od godzin sesji przelewów wychodzących i przychodzących w danych bankach. Należy podkreślić, że różnią się one między sobą, co może przyczynić się do oczekiwania na należność nawet przez cały weekend.

Klienci banków dzisiaj mogą jednak skorzystać z przelewów natychmiastowych. Pozwalają one na dostarczenie odbiorcy w zaledwie 15 sekund niezależnie od godziny, dna tygodnia i miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. Przy przelewach natychmiastowych pomijana jest sesja w KIR, jednak musi być obecny pośrednik, tj. bluemedia.pl. To on przekazuje pieniądze z konta w jednym banku na konto w innym.

Przelewy natychmiastowe dla klientów indywidualnych i biznesowych

Każdemu zdarza się zapomnieć o racie kredytu czy zapłacie czynszu. Jutro mija termin, a nasz odbiorca ma konto w innym banku. Dodatkowe odsetki czy może jedynie upomnienie? Przelew natychmiastowy to ochrona przed ewentualnymi niekorzystnymi dla nas konsekwencjami. Jest on popularny szczególnie wśród przedsiębiorców, którzy w ten sposób budują zaufanie wśród swoich kontrahentów oraz są w stanie skuteczniej zarządzać budżetem firmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ