Jak zamówić własną etykietę na piwo?

Etykieta na piwo to coś więcej, niż informacja reklamowa dotycząca wybranej marki piwa. Małe browary, które dopiero wchodzą na rynek, chcą w jakiś sposób zachęcić do zakupu swojego piwa nie tylko smakiem wyrobu, ale też kolorową etykietą. Jej zamówienie nie jest trudne.

Kilka motywów jednocześnie

Firmy realizujące usługę drukowania etykiet na piwo, coraz częściej wprowadzają możliwość realizacji kilku motywów jednocześnie. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia browarów, mających poważne ambicje rynkowe. Różne rodzaje wprowadzanego do powszechnej sprzedaży piwa są dziś standardem. Jest ich tak dużo, że drukowane motywy muszą znacznie różnić się od siebie.

W zasadzie jedną rzeczą, która je łączy jest… nazwa browaru. Pozostałe kwestie ulegają znacznym zmianom. Mowa tu oczywiście o kolorystyce etykiety, wprowadzonych do niej motywach graficznych i – jeśli zachodzi taka potrzeba – jej kształcie. Należy jednak pamiętać, że stosunkowo niewiele drukarni pozwala drukować wielowymiarowe etykiety na piwo w ramach jednego nakładu.

Cyfrowa wycinka

Etykiety piwne są najczęściej wycinane za pomocą technologii laserowej. Proces ten pozwala znacznie skrócić czas pracy ich producenta i jednocześnie zapewnia maksymalną dokładność każdej z nich. Coraz rzadziej stosuje się np. tradycyjne wykrojniki, z którymi wiązały się znacznie wyższe koszty produkcji.

Dzięki temu wytwórnia etykiet może zrealizować nawet bardzo duże nakłady produkcyjne i to w ilościach liczonych w tysiącach sztuk. Jeśli produkowane piwo odniesie swój rynkowy sukces, można rozpocząć dłuższą współpracę z danym podmiotem i to na zupełnie nowych, korzystniejszych warunkach.

Przestrzeń barwna

Nowoczesne firmy drukujące etykiety na piwo realizują swoje usługi z wykorzystaniem bardzo złożonych barwnych przestrzeni. Mowa tutaj o środowiskach kolorystycznych charakteryzujących się bardzo szerokim spektrum barw. Dzięki temu nasza etykieta piwna będzie się idealnie prezentować na sklepowej półce.

Podsumowując, etykiety na piwo to nie tylko informacja o wybranym trunku, lecz swoista przestrzeń marketingowa, którą browarnik winien wykorzystać jak najlepiej. W tym celu należy podjąć współpracę tylko z doświadczoną drukarnią, która pomoże nam zaprojektować wybrany motyw.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ