Listwy zaciskowe i ich zastosowanie w instalacjach elektrycznych

0
10355

Przy montowaniu instalacji elektrycznej w mieszkaniu czy zakładzie pracy, często spotylamy się z problemem zabezpieczania i łączenia elementów instalacji. Przewody elektryczne można zabezpieczać oraz łączyć za pomocą specjalnych elementów do tego przeznaczonych. Elementy te wykonane są z odpowiednio dobranych do tego tworzyw, zapewniających pełne bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania.

Listwy zaciskowe to właśnie taki element połączenia przewodów elektrycznych. Dzięki nim można połączyć i zabezpieczyć kilka przewodów elektrycznych jednocześnie. Listwy zaciskowe gwarantują szczelność połączenia pomiędzy łączonymi przewodami.  A mosiężne styki wewnątrz listew zaciskowych zapewniają bezpieczne przenoszenie zasilania.

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ LISTWY ZACISKOWE?

Listwy zaciskowe są dostępne w kilku wariantach produktowych. Można zakupić dłuższą bądź krótszą listwę w kilku rodzajach długości. Są łatwe w użytkowaniu i odpowiednio zabezpieczają przewody elektryczne.  Styki znajdujące się w listwie zamontowane są w specjalnym gnieździe, które jest elementem łatwo wyjmowanym, co daje użytkownikowi dużą łatwość montażu. Całość zabezpieczona jest w taki sposób, by zapewniała całkowite bezpieczeństwo użytkowania.

RODZAJE LISTEW ZACISKOWYCH

Na rynku mamy wiele rodzajów listew zaciskowych. Ich podział zależy od ich grubości oraz sposobu wykonania i działania. Wyróżniamy między innymi: listwy zaciskowe o wymiarach: 10.16 mm, 2.5 mm,3.5 mm, 3.81 mm, 5.0 mm, 5.08 mm, 7.5 mm, 7.62 mm, a także wiele innych.

OFERTA LISTEW ZACISKOWYCH DLA POLSKIEGO KLIENTA

Na polskim rynku jest kilka firm produkujących listwy zaciskowe. Produkty firmy Micros to jedna z większy ofert proponowanych klientom w kraju. Firma oferuje szeroką gamę produktów branżowych. W jej ofercie znajdują się między innymi: listwy zaciskowe elektryczne standardowe, czy listwy zatrzaskowe. Oferta  listw zaciskowych w hurtowni elektroniki Micros to jedna z największych dostępnych ofert   na polskim rynku. Pełen katalog listw zaciskowych dostępny jest pod adresem: http://micros.com.pl/pl/catalog/050065/listwy-zaciskowe-standard

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ