Na jakich podzespołach komputera nie warto oszczędzać

Współczesne komputery osobiste, to nowoczesne maszyny, które składają się z wielu mniej lub bardziej skomplikowanych komponentów. Każdy kto chociaż raz samodzielnie składał nowy komputer, bardzo dobrze wie, że są takie podzespoły na których można nieco zaoszczędzić oraz takie części, na których nie warto żałować nawet jednej złotówki. W niniejszym artykule znajdą Państwo bardzo przydatne wskazówki i informacje, dzięki którym dowiecie się na których podzespołach nie można oszczędzać.

Porządny zasilacz

Zasilacz jest jednym z podstawowych podzespołów każdego komputera, na którym nie warto szukać oszczędności. Zasilacze słabej jakości mogą bardzo szybko się spalić pod zbyt wysokim obciążeniem, dlatego też warto inwestować w sprzęt z wyżej półki, który posiada oczywiście odpowiednią moc. Bardzo wiele tanich zasilaczy nie posiada również specjalnych zabezpieczeń, przez co narażamy pozostałe podzespoły, a w szczególności płytę główną i procesor.

Dysk SSD

Składając komputer warto zainwestować w nowoczesne i bardzo szybkie dyski SSD, na których praca to sama przyjemność. Co prawda dyski SSD, są zdecydowanie droższe niż popularne dyski HDD, ale inwestycja ta bardzo szybko nam się zwróci. Na dyskach SSD warto zainstalować nasz system operacyjny, dzięki czemu będzie on sprawnie chodził i zagwarantuje nam zdecydowanie lepszy komfort pracy, niż tradycyjne dyski twarde.

Płyta główna

Płyta główna to podzespół na których bazuje tak naprawdę cały nasz komputer. Dostępne na rynku modele różnią się między sobą nie tylko jakością wykonana, ale również liczbą dostępnych wejść, portów oraz gniazd. Kupując płytę główną warto myśleć perspektywicznie, zwłaszcza jak zamierzamy w niedalekiej przyszłości stopniowo ulepszać nasz sprzęt.

Karta graficzna i procesor

Dla osób, które wykorzystują komputer nie tylko do pracy biurowej i przeglądania Internetu koniecznością jest inwestycja w wydajną kartę graficzną oraz mocny procesor. Warto wybrać taką kartę graficzną, która wystarczy nam na kilkanaście lat. Zakup taniej karty z poprzedniej generacji, co prawda dla naszego portfela będzie bardzo łaskawy, ale może bardzo szybko okazać się, że w niedalekiej przyszłości będziemy musieli kupić nową kartę, a to oczywiście wiążę się z dodatkowymi wydatkami. Słaby procesor może okazać się wąskim gardłem i co najgorsze może on hamować pozostałe podzespoły, nie pozwalając im wykorzystać w 100% swoich możliwości.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ