Bardzo często na pendrive wgrywamy zdjęcia, dokumenty, które chcemy wydrukować czy notatki, których potrzebujemy na studia, a także prezentacje multimedialne przygotowane do pracy. Niestety zdarza się, że przez przypadek utracimy cenne dla nas dane. Może się tak stać w skutek ich złego zapisu, awarii sprzętu czy przypadkowego skasowania danych. Na szczęście można je odzyskać i nie wymaga to pomocy specjalistów.

Odzyskiwanie danych z pendrive

Na samym początku należy podłączyć pendrive, z którego chcemy odzyskać dane do portu USB w laptopie bądź komputerze stacjonarnym. Następnie pendrive powinien być wykryty przez nasz komputer i pojawić się w oknie Mój komputer. Teraz pozostaje nam już wybranie programu, który posłuży nam do odzyskania danych. Tutaj warto wiedzieć, że programu nie trzeba instalować, wystarczy tylko rozpakować go i uruchomić aplikację.

Jaki nośnik danych wybrać?

Na komputerze powinny być utworzone partycje. Teraz należy zaznaczyć nośnik bądź też partycję z których chcemy odzyskać utracone dane.

Jaki system plików i partycji wybrać?

Chcąc odzyskać utracone dane z pendrive należy zaznaczyć czy chcemy odzyskać dane z całego pendrive czy tylko części partycji. Można przeszukać cały nośnik, wystarczy wtedy kliknąć funkcję „szukaj fat”. Wtedy też widzimy nośnik danych, który wybraliśmy, a następnie dokonujemy jego skanowania poprzez zatwierdzenie. Wtedy też rozpoczyna się proces, który może potrwać zarówno kilka minut, jak i też kilka godzin, ma na to wpływ wielkość nośnika danych. W każdej chwili również możemy przerwać skanowanie i sprawdzić czy już odzyskaliśmy interesujące nas zdjęcia czy też dokumenty. Jeżeli udało nam się to wystarczy tylko nacisnąć w ikonę stop, natomiast, jeżeli jeszcze nie odzyskaliśmy interesujących nas danych możemy bez problemu powrócić do skanowania.

http://odzyskiwanie.danych.warszawa.pl/

Odzyskiwanie danych zarówno z komputera jak i pendrive jest wykorzystywane nie tylko przez zwykłych użytkowników, ale również policję, w celu ustalenia ustalenia faktów w śledztwie. Raz zapisane dane pozostawiają trwały ślad, nawet jeśli celowo zostaną usunięte.

[Głosów:5    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ