Jak wybrać dobre kisteny plastikowe

Plastikowe skrzyniopalety stają się coraz popularniejszym wyborem. Wielu przedsiębiorców docenia ich zalety. W tej kategorii odnaleźć można wiele różnych rodzajów pojemników. Odmienne są nie tylko wymiary, ale też budowa i możliwości zastosowania. Co warto o nich wiedzieć i jak wybrać odpowiednie wyposażenie?

Skrzyniopaleta wymiary – jakie wybrać?

Poszczególne kisteny plastikowe dostępne są w kilku wymiarach. Najczęściej spotykane wielkości podstawy to 1200×800 mm i 1200×1000 mm. Odmienne egzemplarze różnią się jednak wysokością, co przekłada się na ich pojemność oraz możliwości składowania. Rozważając zakup tego typu wyposażenia warto pamiętać o tym, że skrzyniopalety plastikowe produkowane są pod ciśnieniem w wysoce polerowanych formach. Ze względu na to można mieć pewność, iż wszystkie egzemplarze danego typu posiadają dokładnie takie same wymiary. Precyzja wykonania wpływa na łatwość i bezpieczeństwo użytkowania pojemników.

Odpowiednią wielkość należy dopasować do indywidualnego zapotrzebowania. Warto dokładnie zaplanować rozmieszczenie ładunku na powierzchni magazynowej lub pace samochodu towarowego. Przy dokonywaniu zakupu należy zwrócić uwagę na to, ile elementów można ułożyć w jednym stosie.

Czym charakteryzują się dobre skrzyniopalety?

Wykorzystywane palety powinno się nabywać u sprawdzonych producentów. Kisteny plastikowe muszą posiadać dokumenty poświadczające ich jakość i zgodność z normami. Decydując się na takie modele można mieć pewność, że będą wyposażeniem wysokiej jakości. Warto wiedzieć, że tworzone z wytrzymałego polietylenu pojemniki bardzo łatwo poddaje się czyszczeniu. Wszelkie zabrudzenia można usuwać z nich za pomocą pary.

Certyfikowane modele są też odporne na duże różnice temperatur oraz działanie kwasów i zasad. Można więc stosować je w chłodniach oraz do przechowywania wielu substancji. Do chętnie wybieranych zalicza się też Skrzyniopalety składane. Co należy o nich wiedzieć?

Praktyczne i ekonomiczne wyposażenie

Skrzyniopalety składane wyposażone są w bezpieczne mechanizmy, które umożliwiają złożenie ich, gdy są puste. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w magazynie i wykorzystać mniejsze samochody do transportu zwrotnego. Modele z tej kategorii będą korzystnym wyborem w większości branż.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ