Dla każdej firmy bardzo istotne jest, aby zachować poufność danych swoich klientów. Nie mogą wycieknąć żadne informacje dotyczące adresu czy numeru kontaktowego. Jakie usługi pomagają chronić dane?

Kolokacja sposobem na ochronę danych

Okazuje się, że obecnie najlepszym sposobem na ochronę danych przechowywanych w firmach jest kolokacja serwerów. Usługa świadczona jest w wielu polskich miastach, m.in. w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Dzięki temu działające tam firmy mogą bez przeszkód korzystać z usług IT. Profesjonalne podmioty zabezpieczą serwery przed wszelkimi usterkami, a także przed kradzieżą. Serwery będą przechowywane w serwerowniach. Dostęp do nich mają jedynie wyznaczone osoby, dysponujące właściwymi kluczami czy kodami. Wejście do serwerowni zabezpieczane jest alarmem, a także drzwiami antywłamaniowymi. Firmy dbają o to, aby serwery nie padły łupem złodziei. W końcu klienci, którzy im je powierzają, mają nadzieję, że serwery są w dobrych rękach. Dzięki wszelkim środkom ostrożności, m.in. monitoringowi, jest to jak najbardziej prawda.

Profesjonalny zakres usług

Zarówno małe, jak i duże firmy lubią korzystać z usług zewnętrznych podmiotów, które oferują kompleksowy zakres obsługi. Większość firm świadczących kolokację serwerów przygotowuje korzystne oferty dla swoich klientów. Chodzi tu przede wszystkim nie tylko o ochronę serwerów, lecz także ich serwis. Usługa oferowana jest 24 godziny na dobę. O każdej porze dnia i nocy właściciel może zgłosić się z prośbą o pomoc, gdy jego serwer odmówi posłuszeństwa, bo na przykład się zawiesił. Pracownicy IT szybko usuną usterkę. Usługi świadczone są w sposób zdalny. W związku z tym nie ma konieczności udawania się do siedziby firmy, co znacznie skraca czas świadczenia usługi.

Dzięki temu, że właściciel firmy będzie korzystał z kolokacji serwerów, będzie mógł przestać martwić się o znajdujące się tam dane. Specjaliści IT zadbają o to, aby serwery były przechowywane w komfortowych warunkach pod względem temperatury i wilgotności, a także aby były chronione przed kradzieżą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ