Najlepsze podzespoły do niedrogiego komputera dla graczy

Zakup gotowego zestawu komputerowego, to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza, dla tych osób, które słabo znają się na sprzęcie. Kupując gotowy komputer stacjonarny niestety bardzo często nie wiemy jakie podzespoły w nim się znajdują i czy są one wysokiej jakości. Każdy użytkownik ma swoje preferencje, dlatego też zdecydowanie lepszym wyjściem jest samodzielne złożenie swojego sprzętu. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, a co najważniejsze nasz komputer w 100% spełniać będzie wszystkie nasze indywidualne wymagania.

Sprzęt dla graczy – mocny procesor

Komputer dla graczy musi być bardzo mocny, zwłaszcza jak zamierza się uruchomić na nim najnowocześniejsze tytuły gier. Najważniejszym podzespołem dla graczy, jest oczywiście procesor. Od tego podzespołu warto zacząć składanie swojej maszyny. Intel Core i3-6100 to doskonały procesor, który jest idealnym rozwiązaniem dla graczy, którzy poszukują kompromisu pomiędzy ceną, a jakością. Intel Core i3-6100 jest bardzo wydajny i charakteryzuje się bardzo niską temperaturą, dzięki czemu wystarczy mu standardowe chłodzenie.

Pamięć RAM

W sprzęcie dla graczy, bardzo ważną rolę odgrywa również pamięć RAM. Obecnie najpopularniejsze kostki na rynku to Kingston DDR4 HyperX, które zaspokoją oczekiwania zarówno początkujących, jak i doświadczonych graczy. Pamięć RAM pozwoli nam płynnie i sprawnie korzystać z komputera. Osoby, które chcą czerpać pełną przyjemność z grania w swoje ulubione tytuły, muszą wyposażyć się w stosowną ilość pamięci RAM. Standard DDR4 to bardzo dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli mówimy o kostkach 8GB.

Karta graficzna

Każdy szanujący się gracz, musi pamiętać również o odpowiedniej karcie graficznej, bez której nie będzie można odpalić najbardziej wymagających tytułów. Dla większości graczy, to właśnie karta graficzna jest prawdziwym sercem komputera. Ciekawym wyborem może okazać się zakup karty Asus GTX950 z serii Strix z 2 GB pamięci GDDR5, która poradzi sobie z wszystkimi najnowszymi grami i co najważniejsze nie zrujnuje naszego portfela.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ