robotyzacja procesów biznesowych

W konkurencyjnej gospodarce rynkowej konieczne jest ciągłe szlifowanie procesów biznesowych. Każdorazowo, wdrażanie nowych rozwiązań powiązane jest z szeregiem prac o powtarzalnym charakterze, sytuujących się głównie w obszarze zarządzania informacją. Natomiast nie jest wiedzą tajemną, że kapitał ludzki pracowników wykonujących takie rutynowe prace, marnuje się. Można powiedzieć, że „rutyna ma ludzką twarz”, a pracownik wykonujący zadania według szablonu, szybko przestaje pracować efektywnie.

Robotyzacja procesów biznesowych

Czy jednak jesteśmy na tę rutynę skazani? Okazuje się, że nie. Firma Softlab, korzystając ze zdobyczy współczesnych technologii, proponuje zamianę tego ludzkiego, zmęczonego rutynowymi czynnościami oblicza, na oblicze robota. Rozwiązanie, o którym mowa, nosi nazwę RPA (ang. Robotic Process Automation), czyli robotyzacja procesów biznesowych. Jest to usługa dla firm, w których wykonywane są procesy, wymagające jednego lub kilku czynników: wielokrotnego ręcznego powielania i przesyłania danych, standaryzacji, dostępu do wielu systemów oraz eliminacji tzw. czynnika ludzkiego.

Konsultacja do wdrażania rozwiązań dla automatyzacji procesów biznesowych jest bezpłatna. W pierwszej kolejności, eksperci dokonują opomiarowania procesów oraz poddają je analizie, aby przekierować działania na kluczowe obszary. Następnie opracowywana jest strategia robotyzacji, w celu dobrania odpowiedniej metody działania. Po przejściu tych kroków, klient otrzymuje szacunek korzyści i rachunek oszczędności. Akceptacja propozycji oznacza, że do firmy wkraczają roboty, wraz ze specjalistami, którzy przeprowadzą dla pracowników szkolenia z konfiguracji i obsługi. Co istotne, po wdrożeniu robotyzacji wsparcie Softlab nie ustaje.

Wdrażanie rozwiązań do automatyzacji procesów biznesowych skierowane jest na rożne rodzaje działalności. Z rozwiązań tych korzysta już przemysł, choć coraz częściej stosuje się je w biurach, w których istnieje potrzeba pracy na wielu systemach informatycznych jednocześnie, takich jak CRM, ERP itp. Robot działa podobnie do człowieka i także potrafi wykonywać zadania samodzielnie. Operuje na danych, komunikuje się z różnymi systemami, a na koniec generuje raport z realizacji zadań.

Najważniejszą zaletą automatyzacji jest jednak krótki czas zwrotu inwestycji – średnio 3 do 6 miesięcy – gdyż robot może pracować produktywnie przez 24/7. A fakt, że systemy są skalowalne czyni je elastycznymi, bez ponoszenia dodatkowych kosztów rekrutacji. Wszystko więc sprowadza się do zasady, że im lepsza jakość działań, tym większa satysfakcja odbiorców usług.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ